Technické informace Jeřáb Grove

AUTOJEŘÁB GROVE GMK 2035

Mobilní jeřáb GROVE GMK 2035, je moderní stroj s vysokou nosností. Je vybaven automatizovanými systémy, pro bezpečnou manipulaci s břemeny. Autojeřáb je poháněn vodou chlazeným motorem, německé výroby Mercedes-Benz, s automatickou převodovkou, se šesti řadícími stupni. Kola jsou zavěšena hydropneumatickými vzpěrami McPherson. Základní výložník, se třemi teskopickými výložníky a dvoudílným příhradovým výložníkem, mají dosah až 44 metrů. Nosnost jeřábu až do 35 tun. Pro flexibilní využití jeřábu, je použit podvozkový systém Grove MEGATRAK. Umožní podélné i příčné nastavení sklonu jeřábu, nastavení režimu jízdy v terénu, jízdy po silnici a přípravu na jeřábování.

Společnost GROVE byla založena v roce 1947 a je jedním z předních světových výrobců jeřábů – mobilních jeřábů, průmyslových jeřábů, pasových jeřábů. Za značkou a spolehlivostí stojí bratři John a Dwight Wayne Nicarry, z Shady Grove v Pensylvánii USA. Terénní jeřáby Grove jsou vyráběny v továrně Wilhelmshaven v Německu

Autojeřáb Grove GMK 2035, je nejvíce využívaným jeřábem. Svými rozměry, dosahem a nosností, je nezaměnitelný. Zájem o něj a vytížení jeřábu je největší. Stal se základním pilířem naší flotily. K pronájmu jsou samozřejmě k dispozici, i další autojeřáby, s vyšší či nižší nosností a dosahem. Žádný, ale neobsáhne tak široké spektrum prací v různorodých podmínkách.

Rozměry autojeřábu
Zátěžový diagram jeřábu